Ověřovací jednotka Fluke PRV240FS

Kód: FL01.8540.92
5 675 Kč / ks 6 867 Kč včetně DPH
Na dotaz
Možnosti doručení

Jedna kontrolka signalizuje přítomnost napětí na výstupu, takže přístroj je jednoduchým řešením pro ověřování TBT měřicích přístrojů. Verze FS je určena také pro testování zkoušeček s otevřenými kleštěmi, např. série Fluke T5 a T6.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ověřovací zdroj Fluke PRV240FS

Snižuje riziko úrazů způsobených elektrickým proudem nebo obloukovým výbojem a umožňuje ověřit funkčnost měřicích přístrojů bez nutnosti vystavení pracovníků potenciálně nebezpečnému elektrickému prostředí.

Je kompatibilní s multimetry s vysokou i s nízkou impedancí, klešťovými přístroji či dvoupólovými testery. Verze FS je určena také pro testování zkoušeček s otevřenými kleštěmi, např. série Fluke T5 a T6.

Ověřovací zdroj Fluke PRV240 je přenosný, kapesní velikosti a má bateriové napájení. Výjimečnost spočívá v tom, že zdroj udržuje stabilní střídavé a stejnosměrné napětí pro přístroje jak s nízkou (LoZ), tak vysokou (HiZ) vstupní impedancí.

Fluke PRV240 představuje bezpečný nástroj pro ověření vaší elektrické zkoušečky předtím, než provedete jakékoliv měření pod napětím. Koncepce „otestuj, než se dotkneš“ (TBT) zahrnuje testování přístroje před a po skutečném měření zdroje pod napětím. Tato sekvence ověří, že váš měřicí přístroj pracuje správně během vlastního měření.

Vlastnosti Fluke PRV240:

 • Jedna kontrolka signalizuje přítomnost napětí na výstupu, takže přístroj je jednoduchým řešením pro ověřování TBT měřicích přístrojů
 • Napětí je připojeno prostřednictvím zapuštěných kontaktů, které jsou aktivovány při vložení měřicích sond, což zabraňuje neúmyslnému kontaktu
 • Výstupní napětí: 240 V AC RMS nebo DC ±10 % ≥ 1 MΩ
 • Zátěž: LoZ >3 kΩ, 60 V AC typicky, 50 V AC RMS minimálně
 • Kontrolka provozu: zapne se za přítomnosti výstupního napětí
 • Napájení: 4 alkalické baterie AA, NEDA  24 A IEC LR03
 • Výdrž baterií: 5 000 zkušebních cyklů (o délce 5 sekund) se zátěží >1 MΩ, min. 300 testů se zátěží >3 kΩ
 • Provozní teplota: −10 °C až +50 °C
 • Provozní vlhkost: 0 % až 90 % (0 °C až 35 °C), 0 % až 70 % (35 °C až 55 °C)
 • Rozměry: 11,7  × 7,4  × 2,8 cm
 • Hmotnost: 0,23 kg včetně baterií
 • Bezpečnost: IEC61010-1, IEC61010-2-030
 • Elektromagnetická kompatibilita (EMC): IEC 61326-1
 • Přenosné EM prostředí: CISPR 11, skupina 1, třída A

Dodávka Fluke PRV240FS obsahuje:

 • Ověřovací zdroj PRV240FS
 • Popruh pro zavěšení TPAK
 • 4x baterie AA

Doplňkové parametry

Kategorie: Zkoušečky
Záruka: 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Fluke je významným světovým výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti elektronických měřicích přístrojů a softwaru. 

Společnost Fluke pomáhala definovat a rozvíjet jedinečný trh technologií a poskytovala řešení pro testování a vyhledávání problémů, která se stala nejdůležitějším požadavkem ve výrobě a službách.

Každý nový výrobní závod, kancelář, nemocnice nebo závod, který se v současnosti buduje, představuje pro výrobky Fluke dalšího potenciálního zákazníka. Ať už se jedná o průmyslové elektrické rozvody, údržbu či opravy nebo přesné měření a kontrolu kvality, pomáhají přístroje Fluke po celém světě udržovat v chodu firmy v obchodě i průmyslu.

Mezi typické zákazníky a uživatele patří laboranti, technici, metrologové, výrobci zdravotnických zařízení a profesionálové v oblasti počítačových sítí – pracovníci, kteří dávají v sázku svou pověst prostřednictvím přístrojů, které používají, a přístroje používají k rozvíjení svých znalostí a schopností. Společnosti Fluke se podařilo dosáhnout vedoucího nebo předního postavení ve všech oborech, kde působí. Přístroje značky Fluke mají skvělou pověst díky přenosnosti, odolnosti, bezpečnosti, snadnému použití a vysoké kvalitě.

Společnost Fluke je nadnárodní korporací se sídlem ve městě Everett, stát Washington, USA. Je plně vlastněna korporací Fortive.

Výrobní střediska se nachází v USA, ve Velké Británii, Asii a Nizozemsku. Prodejní a servisní pobočky jsou v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Austrálii. Společnost Fluke Corporation disponuje kanály distribučních a výrobních zástupců ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 2 400 pracovníků.

Tržní segmenty

Produktové řady společnosti Fluke nabízí vhodné výrobky pro profesionály v nejrůznějších oborech. Primární segmenty jsou uvedeny níže, spolu se stručným popisem typů přístrojů Fluke a jejich typickým použitím. Průmyslové/elektronické rozvody a údržba V současnosti je elektronika součástí stále většího počtu elektrických elektromechanických systémů. Komplexní sortiment společnosti Fluke zahrnující digitální multimetry, analyzátory elektrické energie, termokamery, testery izolačního odporu, příslušenství a integrované ruční měřicí přístroje ScopeMeter™ používá stále více techniků údržby, provozních techniků a pracovníků údržby. Tyto nástroje jim umožňují rychle vyhledávat příčiny problémů těchto složitých nových systémů.

Fluke - divize industrial - Měření

Divize Fluke industrial je předním výrobcem ručních přístrojů pro údržbu v průmyslu. 

Přístroje pro měření elektrické energie a teploty, servisní přístroje pro klimatizací HVAC/R. Uživately jsou provozní technici a konzultanti pro kvalitu elektrické energie, kteří se zabývají údržbou, servisem a navrhováním nejrůznějších typů obytných, průmyslových, výrobních a komerčních budov, používají profesionální měřicí přístroje Fluke industrial.

Výrobky

Například elektrické zkoušečky, digitální multimetry (DMM), klešťové multimetry, jednofázové a třífázové měřiče kvality elektrické energie, měřicí přístroje ScopeMeter™, proudové kleště, termokamery, digitální teploměry a příslušenství k DMM, jsou konstruovány pro každodenní vyhledávání poruch v terénu a údržbu elektrických systémů, systémů distribuce elektrické energie, systémů klimatizací HVAC/R a souvisejících zařízení. Výrobky společnosti Fluke pomáhají elektrotechnikům při analýze, vyhledávání problémů a opravách těchto systémů tak, aby poskytovaly optimální výkon.