Vibrometr Fluke 805

Kód: FL01.6106.98
65 850 Kč / ks 79 679 Kč včetně DPH
Na dotaz
Možnosti doručení

Přesný a spolehlivý vibrometr se snadnou obsluhou pro každodenní kontroly strojů. Nejspolehlivější vibrační screeningové zařízení pro techniky zabývající se prvotním vyhledáváním mechanických poruch, kteří potřebují měřit opakovatelné hodnoty odstupňované podle závažnosti, aby mohli vyhodnotit celkový stav vibrací a ložisek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vibrometr Fluke 805 je přesný a spolehlivý přístroj se snadnou obsluhou pro každodenní kontroly strojů.

Při údržbě budete schopni s jistotou rozhodnout o bezpečném spuštění nebo odstavení zařízení. Vibrometr Fluke 805 je nejspolehlivější vibrační screeningové zařízení pro techniky zabývající se prvotním vyhledáváním mechanických poruch, kteří potřebují měřit opakovatelné hodnoty odstupňované podle závažnosti, aby mohli vyhodnotit celkový stav vibrací a ložisek.

Proč je analyzátor Fluke 805 dobrou volbou?

Měřicí přístroj – ne pero – měřící celkové vibrace a specifické hodnoty, jako je kondice a teplota ložisek, pro celkový obrázek o stavu zařízení.
Hrot kombinující snímač vibrací a síly, který kompenzuje uživatelské odchylky (síla nebo úhel), což vede k přesným a opakovatelným hodnotám.
Čtyř-úrovňová stupnice závažnosti a integrovaný procesor vypočítávají kondici ložiska a celkové vibrace pomocí srozumitelných textových výstrah (dobrá, uspokojivá, neuspokojivá a nepřijatelná kondice).
Citlivost snímače zajišťuje snímání širokého rozsahu frekvencí (10 až 1000 hZ a 4000 až 20 000 Hz), který pokrývá většinu typů zařízení a součástí.
Jednoduché uživatelské rozhraní minimalizující počet úkonů nutných k zadávání otáček a typu zařízení.

Funkce a výhody Fluke 805:

Inovativní konstrukce snímače pomáhá minimalizovat odchylky v měření způsobené změnami úhlu zařízení nebo kontaktním tlakem.
Konzistentní kvalita dat jak v nízkých, tak ve vysokých frekvenčních pásmech
Čtyř-úrovňová stupnice udává závažnost problémů pro celkové vibrace a kondici ložisek.
Možnost exportu dat přes rozhraní USB
Projekce vývoje v aplikaci Excel pomocí předdefinovaných šablon
Celkové měření vibrací (10 Hz až 1 000 Hz) pro měrné jednotky zrychlení, rychlosti a posunutí u celé řady strojů
Vrcholový činitel+ umožňuje spolehlivé posouzení ložisek pomocí přímého měření špičkou snímače v rozmezí 4 000 Hz až 20 000 Hz.
systém barevných kontrolek (zelená, červená) a zpráv na displeji poskytuje informace o tom, jak velký tlak je třeba k měření vyvinout.
Měření teploty s infračerveným snímačem teploty rozšiřuje diagnostické možnosti.
Integrovaná paměť pro uchování až 3 500 měření
Audio výstup pro přímý poslech zvuku ložisek
Podpora externího akcelerometru pro těžko přístupná místa
Svítilna pro osvětlení míst měření v tmavých prostorách
Velký displej s vysokým rozlišením pro snadnou navigaci a prohlížení
Vrcholový činitel
Vrcholový činitel+ je nový proprietární algoritmus (nebo technologie) eliminující nejasnosti při vyhodnocování ložisek.
Původní vrcholový činitel používají analytici vibrací k identifikaci poruch ložisek. Ten je definován jako poměr špičkové hodnoty k hodnotě RMS signálu vibrací v časové oblasti.

Klíčovým omezením původního algoritmu vrcholového činitele je, že se při zhoršování kondice ložiska nezvětšuje lineárně, což zásadně ztěžuje určit závažnost mechanických problémů. Ve skutečnosti může vrcholový činitel klesat, pokud se ložisko již blíží katastrofálnímu selhání v důsledku vysoké hodnoty RMS. Aby se toto omezení obešlo, používá analyzátor vibrací Fluke 805 vlastní algoritmus známý jako vrcholový činitel+ (CF+).

Hodnoty CF+ jsou v rozsahu od 1 do 16. Při zhoršování kondice ložiska se zvětšuje hodnota CF+ a uživatel tak může snadno rozpoznat závažnost problému. V zájmu zjednodušení společnost Fluke rovněž do přístroje integrovala čtyřúrovňovou stupnici závažnosti, která označuje kondici ložiska jako dobrou, uspokojivou, neuspokojivou nebo nepřijatelnou.

Export dat:
Nejlepším způsobem, jak sledovat kondici stroje, je vést si tabulku s údaji o projekci vývoje nebo s údaji opakovaného měření.

S vibrometrem Fluke 805 lze snadno:
Exportovat výsledky měření do aplikace Excel přes rozhraní USB
Projektovat vývoj naměřených hodnot do předdefinovaných šablon aplikace Microsoft® Excel a vykreslovat grafy
Porovnávat celkové naměřené hodnoty vibrací s normami ISO (10816-1, 10816-3, 10816-7)

Vibrometr Fluke 805 lze použít pro následující kategorie zařízení:

 • Chladící zařízení
 • Ventilátory
 • Pohony chladicích věží
 • Odstředivá čerpadla
 • Objemová čerpadla
 • Vzduchové kompresory
 • Dmychadla
 • Generické převodovky (s valivými ložisky)
 • Součásti zařízení

Standardně dodávané příslušenství k Fluke 805:

 • Kabel USB
 • Úložné pouzdro
 • Pouzdro na pásek
 • Přehledná referenční příručka
 • 2x AA baterii

Doplňkové parametry

Kategorie: Vibrometry
Záruka: 12 měsíců
Hmotnost: 1 kg

Fluke 805

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Fluke je významným světovým výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti elektronických měřicích přístrojů a softwaru. 

Společnost Fluke pomáhala definovat a rozvíjet jedinečný trh technologií a poskytovala řešení pro testování a vyhledávání problémů, která se stala nejdůležitějším požadavkem ve výrobě a službách.

Každý nový výrobní závod, kancelář, nemocnice nebo závod, který se v současnosti buduje, představuje pro výrobky Fluke dalšího potenciálního zákazníka. Ať už se jedná o průmyslové elektrické rozvody, údržbu či opravy nebo přesné měření a kontrolu kvality, pomáhají přístroje Fluke po celém světě udržovat v chodu firmy v obchodě i průmyslu.

Mezi typické zákazníky a uživatele patří laboranti, technici, metrologové, výrobci zdravotnických zařízení a profesionálové v oblasti počítačových sítí – pracovníci, kteří dávají v sázku svou pověst prostřednictvím přístrojů, které používají, a přístroje používají k rozvíjení svých znalostí a schopností. Společnosti Fluke se podařilo dosáhnout vedoucího nebo předního postavení ve všech oborech, kde působí. Přístroje značky Fluke mají skvělou pověst díky přenosnosti, odolnosti, bezpečnosti, snadnému použití a vysoké kvalitě.

Společnost Fluke je nadnárodní korporací se sídlem ve městě Everett, stát Washington, USA. Je plně vlastněna korporací Fortive.

Výrobní střediska se nachází v USA, ve Velké Británii, Asii a Nizozemsku. Prodejní a servisní pobočky jsou v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Austrálii. Společnost Fluke Corporation disponuje kanály distribučních a výrobních zástupců ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 2 400 pracovníků.

Tržní segmenty

Produktové řady společnosti Fluke nabízí vhodné výrobky pro profesionály v nejrůznějších oborech. Primární segmenty jsou uvedeny níže, spolu se stručným popisem typů přístrojů Fluke a jejich typickým použitím. Průmyslové/elektronické rozvody a údržba V současnosti je elektronika součástí stále většího počtu elektrických elektromechanických systémů. Komplexní sortiment společnosti Fluke zahrnující digitální multimetry, analyzátory elektrické energie, termokamery, testery izolačního odporu, příslušenství a integrované ruční měřicí přístroje ScopeMeter™ používá stále více techniků údržby, provozních techniků a pracovníků údržby. Tyto nástroje jim umožňují rychle vyhledávat příčiny problémů těchto složitých nových systémů.

Fluke - divize industrial - Měření

Divize Fluke industrial je předním výrobcem ručních přístrojů pro údržbu v průmyslu. 

Přístroje pro měření elektrické energie a teploty, servisní přístroje pro klimatizací HVAC/R. Uživately jsou provozní technici a konzultanti pro kvalitu elektrické energie, kteří se zabývají údržbou, servisem a navrhováním nejrůznějších typů obytných, průmyslových, výrobních a komerčních budov, používají profesionální měřicí přístroje Fluke industrial.

Výrobky

Například elektrické zkoušečky, digitální multimetry (DMM), klešťové multimetry, jednofázové a třífázové měřiče kvality elektrické energie, měřicí přístroje ScopeMeter™, proudové kleště, termokamery, digitální teploměry a příslušenství k DMM, jsou konstruovány pro každodenní vyhledávání poruch v terénu a údržbu elektrických systémů, systémů distribuce elektrické energie, systémů klimatizací HVAC/R a souvisejících zařízení. Výrobky společnosti Fluke pomáhají elektrotechnikům při analýze, vyhledávání problémů a opravách těchto systémů tak, aby poskytovaly optimální výkon.